KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Dla Dzieci_01 04 2020

Witam  wszystkie dzieci z naszej grupy!!!
Oto moje kolejne propozycje do nauki i zabawy z rodzicami, którym za pomoc przy odczytaniu i wykonywaniu zadań bardzo dziękuję!
- W dalszym ciągu korzystajcie z przekazanych w poniedziałek linków do nauki i utrwalania materiału.
- Obserwujcie i dokumentujcie hodowlę pleśniaka białego.
- Dzisiaj  przygotujcie słoik, kartkę papieru, nożyczki i coś do pisania (kto potrafi będzie pisał samodzielnie) a inni poproszą o pomoc dorosłych.
- Kartkę potnijcie na paski o długości około 5 cm i szerokości około 2 cm (tak jak to robiliśmy na zajęciach  w przedszkolu przy pomocy miarki lub linijki).
- Na pociętych kartkach napiszcie drukowanymi literami nazwy dowolnych zwierząt, które znacie np.KOT, PIES, LEW, RYBA, LIS, WILK, BORSUK itd.
- Następnie wrzućcie do słoika, wymieszajcie i razem z drugą osobą losujecie na zmianę karteczki.
- Ustalcie, kto losuje pierwszy (za pomocą wyliczanki, której używamy na zajęciach w przedszkolu)
- Osoba,która wylosuje nazwę zwierzęcia musi podzielić ten wyraz na głoski (powiedzieć jaką głoskę słychać na początku i końcu wyrazu) oraz na  sylaby, które należy wyklaskać lub wystukać o dowolny przedmiot znajdujący się w pokoju. Liczymy też i podajemy ilość głosek i sylab w wyrazie.
- Możecie tez pobawić się w naśladowanie głosów tych zwierząt.
- Poproście dorosłych aby przeczytali Wam więcej informacji na temat życia tych zwierząt i ich zwyczajów.
- Jeśli macie widok z okna, który pozwala na obserwację ludzi wyprowadzających pieski to zaobserwujcie jak się zachowują? Czy wyprowadzają psy na smyczy i  w kagańcach? Czy dobrze ich traktują? Czy sprzątają po swoich pupilach?
- Poproszę też abyście pobawili się z dorosłymi w  Waszą ulubioną zabawę PAJĄK I MUCHY(oczywiście w wersji angielskiej).
- Zwracam się teraz do Szymka CH, Mateusza, Krzysia oraz innych miłośników gry w szachy aby wykorzystali ten czas i organizowali codziennie turnieje z dorosłymi. Rozmawialiśmy o tym na zajęciach i wiadomo, że istnieje co najmniej siedem powodów, dla których gra w szachy jest genialna.
Miłego dnia!!!
PANI ASIA